Google ADS

Aktori turk: Ushqimi im i preferuar është ai shqiptar

10:05 | 29 Gusht 2018
A. B.

Can Yaman është një ndër artistët më të përfolur të momentit në shtetin turk.

Aktori së fundi ka pranuar se është me prejardhje shqiptare duke folur për mediat e Turqisë.

Ai në një intervistë të dhënë kishte pohuar se gjyshen e kishte shqiptare të Maqedonisë si dhe gjyshin e ka prishtinas.

E pas kësaj, Yaman publikoi një video në llogarinë personale në Instagram kur përgjigjet në disa pyetje interesante.

https://www.instagram.com/p/Bm-qAd8jVy2/?taken-by=canyaman

I pyetur se kë zgjedh ndërmjet ushqimit italian dhe atij shqiptar, Yaman ka zgjedhur ushqimin tonë.

Vlen të përmendet se Can u bë më i njohur për publikun shqiptar me rolin në serialin “Erkenci Kus”.

https://www.instagram.com/p/BnBsBL5j4Kn/?taken-by=canyaman

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale