A e keni ditur për djalin tjetër të princ Charles, gjysmë vëllau i Harry dhe William

10:39 | 16 Prill 2020

Kur mendoni për familjen mbretërore, disa prej këtyre emrave ju shkojnë në mendje: Mbretëresha Elizabeta, Princ Charles, Princ Harry, Princ William, Kate Middleton dhe Meghan Markle. Por a keni menduar ndonjëherë për djalin tjetër të Princ Charles, Tom Parker Bowles? A keni dëgjuar ndonjëherë për të?

Tom teknikisht është djali i Princ Charles nga martesa e mëparshme e Camilla Parker Bowles. Kjo e bënë atë gjysmë vëlla të Princ Harry dhe Princ William.

Para se Camilla të bënte zyrtare lidhjen e saj me Princ Charles, Camilla ishte e martuar me Andrew Parker Bowles dhe të dy së bashku kishin dy fëmijë së bashku: djalin Tom dhe vajzën Laura. Ja një foto e tyre së bashku me Harry dhe William në dasmën e Charles dhe Camilla.

Tom, 45 vjecar është shef kuzhine dhe ka shkruar 7 libra gatimi. Tom gjithashtu ka marrë pjesë në një numër të madh të shfaqjeve televizive si Spiuni i Restaurantit.

Ai nuk e konsideron vetën si pjesëtar të familjes mbretërore edhe pse njerku i tij është Princ Charles. Mirëpo ai merr pjesë në disa evente madhore si për shembull dasma e Meghan dhe Harry.

Tom është i martuar dhe ka dy fëmije./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara