Të gjithë e kemi në shtëpi: Lëng që zvogëlon rrezikun e trombozës, mbron zemrën dhe ju rinon

23:52 | 5 Mars 2021

Përveç faktit që e duam pothuajse në çdo sallatë dhe shpesh e shtojmë në pjatat e gatuara, domatja është një ushqim shumë i dobishëm dhe një ilaç natyral për shumë sëmundje.

E pasur me vitamina C, B dhe K, si dhe kripëra minerale (kalium, natrium, magnez, kalcium, hekur), është padyshim një ushqim i shëndetshëm, transmeton portal arbresh.info

Lëngu i domates gjithashtu mund të përmirësojë shëndetin tuaj në disa mënyra. Likopeni, i cili gjendet në domate, siguron mbrojtje kundër aterosklerozës, sulmit në zemër dhe përmirëson gjendjen e përgjithshme të trupit.

Karakteristikat shëruese të lëngut të domates pasqyrohen në faktin se rregullon metabolizmin, forcon rezistencën dhe largon lëngun e tepërt nga trupi, ul presionin e gjakut, rregullon sistemin tretës, ka një efekt pozitiv në mëlçi, pankreas dhe reumatizëm.

Kërkimet shkencore kanë treguar gjithashtu se lëngu i domates parandalon trombozën. Sidomos te personat me diabet tip 2, të cilët kanë një rrezik në rritje të formimit të trombozës.

Meqenëse ky fenomen është shkaku më i zakonshëm i infarktit të zemrës dhe trurit, rekomandohet që ata të konsumojnë lëng domate, me nevojën për të zvogëluar marrjen e natriumit në të njëjtën kohë.

Pacientët që vuajnë nga sëmundjet e zemrës, për të njëjtën arsye, duhet të konsumojnë lëng domate, si dhe për shkak të përmbajtjes së lartë të kaliumit.

Rekomandohet që të lëngu i domateve të konsumohet të paktën 2 herë në javë./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara