Si të luftoni erën e keqe të gojës

21:11 | 12 Shkurt 2015

Këto janë disa këshilla se si të luftoni erën e keqe të gojës:
1.Hani një ushqime pa karbohidrate, yndyra apo proteina

2.Mos harroni perimet

3.Hani ushqime të forta si mollë, selino, karota, etj,

4.Pini shumë ujë

5.Pini lëng të gjelbër dhe më pak kafe

6.Përtypni gjethe të freskëta minti ose majdanozi

7.Pastroni dhëmbët me pe çdo ditë

8.Patroni gjuhën tuaj

9.Shpëlaj gojën me pastrues pa alkool që përmban një kompleks të zinkut

10.Përtypni çamçakëz pa sheqer

11.Mos pini cigare

12.Aplikoni buzëkuq me shije

13.Vizitoni dentistin tuaj rregullisht

Shpërndaje në rrjete sociale