Shafrani i Indisë forcon imunitetin, lufton inflamacionin, mbron mëlçinë, pastron lëkurën

00:37 | 23 Janar 2021

Shafran i Indisë është përdorur prej kohësh në kuzhinën dhe mjekësinë aziatike, por gjithnjë e më shumë po gjen rrugën e saj edhe në kuzhinën europiane.

Kjo bimë njihet më së miri si erëz për shumë gatime, por është shumë më tepër se kaq. Jo vetëm që shton një aromë interesante kudo që të gjendet, por gjithashtu ka përfitime të mëdha shëndetësore dhe të reja ende zbulohen, transmeton portali arbresh.info

Shafran i Indisë është një bimë, rrënja e së cilës përdoret për të bërë një pluhur të njohur portokalli, dhe përbërësi që e bën atë kaq të shëndetshëm është kurkumina.

Bën pjesë në familjen e xhenxhefilit, prandaj rrënjët e tyre janë vizualisht të ngjashme me njëra-tjetrën. Përveç që përdoret si erëz pluhur, mund të konsumohet edhe në formë çaji, në dy mënyra.

Njëra është të presësh një pjesë të rrënjës dhe ta vendosësh në ujë të vluar, dhe tjetra është të hedhësh në të njëjtin ujë pluhurin që përndryshe do të përdorje si erëz në enët, me shtimin e xhenxhefilit dhe mjaltit sipas dëshirës.

Shafrani i Indisë vepron si një antioksidant i fuqishëm që neutralizon radikalet e lira të dëmshme dhe kështu kontribuon në ekuilibrin në trup. Në praktikë, kjo i ndihmon qelizat e sistemit imunitar të qëndrojnë të shëndetshëm dhe të bëjnë punën e tyre, domethënë të luftojnë ftohjet dhe sëmundjet e tjera. Shafrani gjithashtu ndihmon në parandalimin e inflamacionit dhe lehtëson simptomat e shoqëruara me alergji, psoriazë, diabet, sëmundje kardiovaskulare, depresion, artrit dhe madje edhe sëmundjen e Alzheimerit.

Shafran i Indisë jo vetëm që është i dobishëm për njerëzit që tashmë kanë probleme shëndetësore, por edhe për ata që janë plotësisht të shëndetshëm.

Lehtëson dhimbjet e muskujve dhe sipas disa studimeve, kjo erëz ndikon edhe në gjendjen tonë shpirtërore, transmeton portali arbresh.info

Kohëve të fundit kjo erëz përdoret edhe për përmisimin e lëkurës, pasi ndihmon në lehtësimin e shumë problemeve dermatologjike. Shafran i Indisë gjithashtu mund të përdoret për të bërë një maskë fytyre për të rritur këto efekte, por tani për tani, duket se çdo marrje e këtij përbërësi në trup ka efekte të dobishme në lëkurë, gjë që është gjithmonë një lajm i mirë.

Kjo erëz bën mrekulli edhe për shëndetin e mëlçisë. Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm dhe duhet të mbrohet sa më shumë që mundemi, dhe duket se marrja e shafran i Indisë patjetër që ndihmon në këtë. Përveç kësaj, Shafrani i Indisë ul sheqerin në gjak dhe presionin e gjakut dhe indirekt ndikon në parandalimin e mbipeshes. Sigurisht që kërkon më shumë hulumtime me detaje më specifike./arbresh.info./

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara