Sa e rrezikon trupin Botoxi?

02:02 | 1 Qershor 2018

Toksina paralizuese ndodhen në përmbajtjen e materlait të quajtur Botox, dhe këto toksina mund të shpërndahen në pjesë të tjera të trupit tuaj, thuhet në një studim të ri.

Injeksioni që tenton ta mposhtë plakjen, ishte aprovuar nga mjekët mbi bazën se është kemikal që ngrihet në muskuj dhe nuk shpërndahet në pjesët e tjera, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

Mirëpo, më pas janë realizuar studime të reja për të parë nëse me të vërtetë BOTOX-i qëndron në një vend.

Ndërsa tani, Universiteti Wisconsin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zbuluar se toksina me emrin botulinium mund të shpërndahet nëpër trup.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara