Kjo është mënyra se si gjinekologet lehtësojnë dhimbjet e tyre të barkut gjatë ciklit menstural

20:43 | 23 Janar 2018

Dhimbjet e barkut gjatë ciklit menstrual janë simptoma më e zakontë dhe më e dhimbshme e kësaj periudhe.
“Edhe gjinekologet ndjejnë dhimbje barku gjithashtu”, thotë Jaime Goldstein M.D, një obstetër-gjinekologe në Qendrën Spitalore Bronx-Lebanon.

Por, e vërteta është se gjinekologet dinë më shumë në lidhje me këtë periudhë, transmeton Gazeta Shneta.

Madje, gjinekologia Jamie ka përgatitur një listë, që sipas saj, del të jetë mjaft efikase në menaxhimin e kësaj dhimbjeje:

1. Kryerja e marrëdhënies seksuale

2. Sigurohuni që të qëndroni ngrohtë

3. Përdorja e pilulave të kontrollimit të hormoneve

4. Djersitja

5. Ibuprofeni./Gazeta Shneta

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara