Prezantohet propozim-protokolli për përparim social në Maqedoni

08:47 | 27 Mars 2017

Agjencia Informative e Maqedonisë (AIM) bën të ditur se Lidhja e sindikatave të Maqedonisë (LSM) do të prezantojë sot një propozim-protokoll për përparim social.

Protokolli, sipas LSM-së paraqet dokument-platformë kyçe për sigurimin e përparimit social në Maqedoni dhe është me rëndësi themelore për përmirësimin e gjendjes së punëtorëve, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Dokumenti është përpiluar në kuadër të projektit ”Përparimi i dialogut social”, projekt i mbështetur nga Bashkimi Evropian dhe zbatohet nga Organizata ndërkombëtare e punës (ONP).

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara