Parashikimi i motit në Maqedoni

08:08 | 17 Mars 2023

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.

Shpërndaje në rrjete sociale