Parashikimi i motit në Maqedoni

08:11 | 2 Shkurt 2023

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi perëndimorë. Pasdite dhe në mbrëmje do të ketë reshje të dëborës me intensitet të ulët. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 12 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut dhe dëborës. Temperatura minimale do të ulëte në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë.

Shpërndaje në rrjete sociale