Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:04 | 24 Janar 2023

Moti sot paradite në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, posaçërisht në pjesët jugore ku reshjet do të jenë më të dendura.

Në male dhe në viset më të larta reshjet do të jenë me dëborë.

Pasdite reshjet do të ndalen por vranësirat do të mbeten. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 3 deri në 9 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup do të mbaj mot me vranësira, në orët e mëngjesit me reshje të shiut.

Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë.

Shpërndaje në rrjete sociale