Kalabri, Rama vizitë në Eparkinë e Ungrës

17:13 | 3 Qershor 2023

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja Linda Rama dhe djali i vogël, Zaho, kanë bërë një vizitë në Eparkinë arbëreshe të Ungrës teksa ndodhet në Kalabri.

Ata janë pritur nga Ipeshkvi i Ungrës, imzot Donato Oliverio, i cili i ka uruar mirësjeardhjen.

“Mirësenardhët kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Ardhja juaj është një ditë e lumtur për të gjithë arbëreshët sepse na kujton lidhjet me nënën Shqipëri”, ka thënë fillimisht në gjuhën shqipe Ipeshkvi i Ungrës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme