Google ADS

Gruevski: Qeveria kriminele ka kërkuar ekstradimin tim

14:29 | 27 Qershor 2019
Arbresh.info

Menjëherë pas aktvndimit të gjykatës në Hungari, pas shqyrtimit të kërkesës së MPJ-së së Maqedonisë për ekstradim të ish-kryeministrit azilant, Nikolla Gruevski, ai ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Fejsbuk.

Kështu duke e quajtur qeveri fajdexhinjësh dhe kriminele, qeverinë aktuale.

“Sot u zhvillua procedure e rregullt e institucioneve në Hungari pasi që Qeveria kriminele në Maqedoni ka dorëzuar kërkesë për ekstradim.

“Gjykata ka shqyrtuar kërkesën për ekstradim dhe ka vendosur se nuk do të pranohet”,  ka shkruar Gruevski në rrjetin social Fejsbuk./alsat

 

Shpërndaje në rrjete sociale