Dimitrov dhe Kotzias sot në takim në Vienë

09:01 | 13 Shkurt 2018

Brenda procesit të negociatave për të zgjidhur mosmarrëveshjet në mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e ndërmjetësimit të Matthew Nimetz në nivel të Ministrisë së Punëve të Jashtme do të vazhdojë sot takimi mes Nikolla Dimitrovit dhe Nikos Kotzias në Vienë, thanë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Në ndër kohë, raundi i ri i negociatave do të vazhdojë për javën e ardhshme paralajmëroi edhe kryeministri Zoran Zaev.

Në Davos të Zvicrës më herët Zaev realizoi takim me kryeministrin grek, Aleksis Tsipras, ndërsa nuk dhanë më shumë detaje për rrjedhën e takimit.

Ndërmjetësuesi Mattew Nimetz në fund të muajit të kaluar vizitoi Athinën, ndërsa më pas edhe Shkupin, ku pati takime me krerët shtetëror të të dyja vendeve./Telegrafi

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara