Arrestohet një shtetas italian në Aeroportin e Shkupit, kapet me lëndë narkotike

20:15 | 17 Maj 2021

MPB informon se në aeroportin e Shkupit, sot është arrestuar një person (shtetas i Italisë).

“Nëpunës policor nga Departamenti i policisë kriminalistike, Sektori për tregti të palejuar në koordinim me SPB Shkup – Njësia për tregti të palejuar me drogë, sot në Vendkalimin kufitar “Aeroporti ndërkombëtar Shkup” gjatë hyrjes në Republikën e Maqedonisë së Veriut e kanë privuar nga liria shtetasin italian K.T (39)”.

“Gjatë kontrollit te ai janë gjetur dhe marrë marihuanë dhe hashash”, thonë nga MPB.

Shpërndaje në rrjete sociale