Google ADS

Aksident në Veles, lëndohet një person

14:49 | 24 Maj 2023

MPB në Maqedoni të Veriut njofton se dje ka ndodhur një aksident në komunikacion, ku është lënduar një 29-vjeçar.

“Me datë 23.05.2023 në ora 23:30 është raportuar se në Veles në rrugën “Bllagoj Gjorev” ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit “Nissan” me targa të Velesit, i drejtuar nga C.L.(32) nga Velesi dhe një veture “golf” me targa të Velesit i drejtuar nga S.S.(29) nga Velesi.

Në aksident lëndime të rënda ka pësuar shoferi S.S., të konstatuar në Spitalin e Përgjithshëm në Veles.

Inspektim në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi policor nga SPB Veles”, njoftojnë nga MPB./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale