U dërgoi foto nudo nxënësve, arrestohet mësuesja

23:20 | 2 Shtator 2017

Një mësuese nga Logan, Virxhinia perëndimore është arrestuar të premten, pasi kishte dërguar imazhe të turpshme tek nxënësit e saj të mitur.

Tracy Miller, 27 vjeç, u dërgoi imazhe të shumta nxënësve të gjinisë mashkullore për disa muaj rresht, transmeton portali arbresh.info

Zyrtarët në Shkollën e Lartë kanë deklaruar se ata ishin njoftuar për rastin nga vetë nxënësit.

Miller ka pranuar akuzat dhe para policisë ka deklaruar se u ka dërguar fotografi nudo të paktën pesë nxënësve të saj.

Autoritetet janë duke e hetuar rastin dhe po kërkojnë të kuptojnë nëse ajo ka pasur kontakt fizik me ndonjërin nga adoleshentët.

Rastet e tilla nuk janë të rralla në SHBA. Muajin e kaluar për të njejtën akuzë është arrestuar një mësues i cili i kishte dërguar letra dashurie një adoleshentes./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale