Si të theksoni më mirë grimin në fytyrën tuaj?

23:05 | 4 Gusht 2017

Një nga yjet e parë, që zbuloi se sekreti i grimit të saj qëndron në theksimin e duhur të fytyrës, është Kim Kardashian. Më pas edhe yjet e tjerë kanë pranuar se në këtë mënyrë për disa sekonda mund të transformoni fytyrën tuaj me ndihmën e makeup-it. Është metodë shumë e lehtë, mund ta provoni edhe vetë.

– Lyeni fytyrën me krem hidratues para grimit. – Aplikoni pluhur të lëngshëm (pudër) një nuance më të lehtë se lëkura juaj. – Me korrektor rregulloni rrathët e errët poshtë syve. – Shikoni mirë skemën se si aplikohet bronzer-i dhe ndriçuesi i fytyrës. – Bronzer-i vendoset në skajet e fytyrës dhe nën faqet. – Hijezuesi apo ndriçuesi vendoset poshtë syve, në ballë dhe mjekër. Nëse ndiqni këto këshilla, do të fitoni një pamje të shkëlqyer të fytyrës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara