Si ta përdorni vajin e ullirit për mirëmbajtjen e lëkurës

08:24 | 27 Nëntor 2021

Vaji i ullirit konsiderohet si një ndër ushqimet më të shëndetshme.

Përpos që mund të përdoret në gatim, vaji i ullirit ka përfitime të mëdha edhe nëse përdoret për mirëmbajtjen e lëkurës, transmeton portal arbresh.info

Mund t’ju duket pak e çuditshme, por vaji i ullirit është një nga produktet më të mira natyrale për kujdesin e lëkurës dhe është shumë më i lirë se shumë produkte të tjera në shitje.

Vaji i ullirit pritet që të shtrenjtohet këtë vit

Përdoreni si pastrues grimi

Vaji i ullirit është një ilaç natyral për të hequr edhe grimin më të komplikuar (përveç grimit të përhershëm, sigurisht). Duke derdhur pak mbi një top pambuku, mund të përfitoni nga një ilaç natyral, jo toksik dhe pa erë.

Përdoreni si produkt për kujdesin e lëkurës ose si krem nate

Ndryshe nga sa mund të mendoni, vaji i ullirit nuk e bën lëkurën e fytyrës të yndyrshme. Vaji i ullirit është një produkt natyral që përthithet shpejt nga poret e lëkurës dhe bën vërtet mrekulli. Prandaj është produkti ideal për kujdesin e përditshëm të lëkurës tuaj, veçanërisht nëse keni lëkurë të thatë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale