Google ADS

Pika e dobët e shenjës suaj, ndryshoni vetëm një gjë dhe do të jeni të lumtur

23:26 | 22 Tetor 2020

Bazuar në shenjën e horoskopit ne mund të zbulojmë se pse nuk jemi të lumtur.

E tëra që duhet të bëjmë është që të ndryshojmë një gjë dhe të jemi të lumtur, transmeton portal arbresh.info

Dashi

Askush nuk është përfekt, as ti. Ndaloni së torturuari vetëm duke i ushtruar presion për të qenë gjithnjë më i miri në gjithçka. Sa më shpejt ta mësoni këtë, aq më shpejt do të jeni në gjendje të pranoni veten, me të gjitha të metat tuaja, dhe të jeni të lumtur.

Demi

Për të qenë të lumtur, ju duhet të qëndroni larg lidhjeve serioze. E vetmja gjë e rëndësishme është të jesh gjithmonë besnik dhe i sinqertë me veten tënde, dhe ajo marrëdhënie mund të jetë shumë pasionante, plot dashuri. Bëhuni partner i vetës!

Binjakët

Harrojeni bisedat e vogla, të pakuptimta dhe lejojeni vetes të zhvilloni një komunikim serioz dhe të thellë me të tjerët. Kur të hapeni me miqtë tuaj, do të jeni në gjendje të keni miqësi më të forta, më të sinqertë dhe kjo do t’ju bëjë të lumtur, transmeton portal arbresh.info

Gaforrja

Rrethohuni me njerëz optimistë që mbështesin ëndërrat tuaja  kur keni nevojë, por edhe me ata që ju fshijnë lotët kur keni nevojë. Kur të ndjeni mbështetjen e njerëzve të afërt, asgjë nuk do të jetë në gjendje t’ju ndalojë!

Luani

Kushtojini kohë dhe energji diçkaje “më të madhe” se vetes. Një projekt bamirësie do t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë zemre të madhe keni dhe do të ju ndihmojë të doni më shumë vetën.

Virgjëresha

Ndaloni së kënaquri të tjerët dhe mendoni për veten. Në momentin që do të hiqni dorë për t’i bërë të gjithë të lumtur dhe të vendosni kufijë, do të ndjeheni më të qetë. Mësoni të thoni jo dhe të shprehni mendimin tuaj lirisht, do t’ju japë “krahë”.

Peshorja

Duhet të gjeni ekuilibrin në aktivitetet e përditshme. Mos u përkushtoni vetëm në një gjë dhe përpiquni që të kaloni më shumë kohë me miqtë. Kur të mësoni ta përqendroni energjinë tuaj në disa gjëra gjatë ditës, në vend të vetëm një, do të jeni shumë më të lumtur dhe më të qetë.

Akrepi

Ju jeni mjaft i zemëruar dhe megjithëse mund ta mos e kuptoni, ndikon seriozisht në gjithçka në jetën tuaj. Mësoni të falni dhe të harroni. Sapo të pushoni së “qëndruari” tek gjërat nga e kaluara, do të jeni në gjendje të jeni plotësisht të lumtur.

Shigjetari

Pranojeni që jeni grindavec. Para se të filloni të grindeni me dikë, do të bënit mirë që të bisedonit qetë. Do ta kuptoni që shmangia e një drame tjetër do t’ju ndihmojë të jeni shumë më të lumtur dhe më të lirë.

Bricjapi

Mos mendoni vetëm për punë, përkushtojuni edhe jetës privare. Përqendrohuni në atë që është e rëndësishme, dhe jo vetëm në biznes. Vetëm atëherë do të gjeni lumturinë.

Ujori

Mos lejoni askënd që të thotë se nuk jeni përson i mirë, sepse jeni. Kur t’i pranoni të gjitha të metat tuaja dhe t’i tregoni, do të keni shumë më shumë vetëbesim. Pranoni veten ashtu siç jeni, dhe të tjerët atëherë do t’ju pranojnë.

Peshqit

Shqetësimi i vazhdueshëm për të ardhmen nuk do t’ju japë mundësinë të shijoni të tashmen. Kështu që mëso të jetosh jetën ditë pas dite, mos mendo për të nesërmen! Vetëm atëherë do të mësoni të jeni të lumtur në të tashmen!/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale