Martesa e Prince Charles dhe Princeshës Diana ishte thjesht një “transaksion biznesi”, thonë ekspertët

00:48 | 14 Tetor 2021

Ekspertët mbretërore pohojnë se martesa mes Prince Charles dhe Princeshës Diana ishte vetëm një transaksion biznesi, pavarësisht ceremonisë së madhe martesore që patën.

Princi i Uellsit dhe Princesha e Uellsit nuk kishin një martesë përfekte dhe ishin shumë të kundërt njëri me tjetrin, shkruan US Weekly, transmeton portal arbresh.info

Elizabeth Holmes, autore e disa librave mbi familjen mbretërore, tha se “marrëdhënia e çiftit mbretëror nuk ishte një lidhje romantike”.

“Diana ishte e gatshme dhe shumë e etur për të kënaqur të tjerët”, tha ajo.

Sipas “The Croën” të Netflix, Princi Charles dhe Princesha Diana kishin vetëm një kohë të shkurtër për t’u njohur me njëri -tjetrin. Princi Charles ishte gjithashtu nën presion për t’u qetësuar sepse ai ishte tashmë 32 vjeç kur e takoi atë. Princesha Diana, nga ana tjetër, ishte vetëm 19 vjeç në atë kohë. Princesha Diana, tha Holmes, u përball me hendekun e tyre të moshës 12-vjeçare.

“Ajo morri vendime pa pasur pas vetes një familje të qëndrueshme dhe pa marrë shumë udhëzime”, tha Holmes.

Në 1981, Princi Charles dhe Princesha Diana u martuan. Sidoqoftë, ata u ndanë në 1992 dhe u divorcuan katër vjet më vonë.

Në 1997, Princesha e ndjerë e Uellsit vdiq në një aksident automobilistik në Paris. Princi Charles u martua me Camilla Parker Boëles, Dukeshën e Cornëall, pas një shoqërimi shtatëvjeçar.

Sipas Sally Bedell Smith, autore e ” Prince Charles: The Passions and Paradoxes of an Improbable Life”, Camilla ishte e papërshtatshme për të qenë gruaja e mbretit, sepse ajo ishte një zonjë “me përvojë”.

“Ishte absolutisht jetike që në fron të ishte dikush që ishte e virgjër”, tha Dr Piers Brendon në dokumentarin “The Royal House of Ëindsor”.

“Një mbretëreshë e ardhshme nuk duhet të ketë të kaluar”, tha ai.

Marlene Koenig autore e respektuar mbi monarkinë britanike dhe europiane, gjithashtu pohohi se Prince Charles është më i lumtur me Camillan./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara