Ky vaj esencial ju ndihmon për djegien nga dielli

23:28 | 22 Korrik 2017

Vaji esencial me temjan konsiderohet si trajtimi më i mirë kundër djegies nga dielli.

Kur lëkura pëson djegie nga dielli bëhet e padurueshme për ta prekur, transmeton portali arbresh.info

Përdorimi i këtij vaji ju ndihmon në ushqimin e lëkurës së dëmtuar nga dielli dhe sjellë përsëri shkëlqimin e lëkurës.

Kjo është zgjidhja më e lehtë dhe më e thjeshtë për të lëhtësuar dhimbjet që ju vijnë nga djegia e diellit. Vaji esencial nga temjani është një mrekulli edhe për personat që vuajnë nga lëkura e thatë, pasi ndihmon në rinovimin e lëkres dhe e ushqen atë.

Ja si ta përdorni:

Miksoni 2 pika vaj esencial të temjanit me xhel të aloe verës dhe aplikoni butësisht në zonën e irrituar të lëkurës./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara