5 arsye se pse meshkujt ikin nga ju

11:10 | 13 Maj 2022

A është burri juaj apo i dashuri juaj aq i keq sa që nuk rrini dot pa folur me miqtë për të?

Për një marrëdhënie të shëndoshë, gjërat duhet parë nga këndvështrimi i duhur, transmeton portal arbresh.info

Nëse ai ju braktis, kuptoni arsyet duke i lexuar ato më poshtë.

Mos e trajtoni atë si kafshë shtëpiake

Asnjë mashkull nuk do kalonte jetën pranë një gruaje që e neglizhon dhe e trajton me mungesë respekti. Burrat nuk janë kafshë shtëpiake, nuk janë qen që i përkëdhel kur të përshtatet. Nëse e trajtoni kështu, ai do t’ju lërë shumë shpejt.

Ia pushtoni hapësirën personale

Këtë duhet ta merrni seriozisht. Të jesh bashkëshorti apo i dashuri yt nuk do të thotë që ai është i detyruar të hapë të gjitha sirtarët e garderobës apo të të tregojë mesazhet apo emailet e tij. Të gjithë e meritojnë privatësinë, edhe njeriu juaj!

Mungesa e mirënjohjes

Nëse një burrë bën gjithçka për ta bërë gruan e tij të lumtur, dhe ajo është ende e mërzitur dhe e pakënaqur, atëherë kush do të jetonte me një person të tillë? A nuk bën vërtet mashkulli juaj asgjë për ju apo nuk dëshironi të shihni se çfarë po bën për t’ju bërë të lumtur?

Neglizhimi

Nëse jeni bashkë për një kohë të gjatë dhe ndani të njëjtin shtrat, kjo nuk do të thotë që partneri juaj duhet t’ju durojë në çdo çështje. Po, ai ju pranon si natyral, por gjithsesi i pëlqen t’ju shohë të kuruar. Është ende e rëndësishme që të visheni për të ashtu siç dëshironi që ai të kujdeset për ju.

Pakënaqësia kronike

Nëse një grua është gjithmonë në humor të keq, e pakënaqur dhe çdo pushim pranë saj kthehet në një fatkeqësi, atëherë burri nuk dëshiron të kthehet në shtëpi. Është e shëmtuar të largohesh nga dikush ndërkohë që është në një fazë të keqe, por është edhe më e vështirë të jetosh me dikë që nuk dëshiron të punojë me veten dhe të bëhet më i mirë dhe më i lumtur./arbresh.info./

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara