Zëvendëskryeministri Bislimi nesër shkon në Beograd

17:02 | 26 Tetor 2022

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, nesër do të merr pjesë në Beograd në konferencën e Forumit për Marrëdhënie Etnike, në tryezën e diskutimit “Dialogu Diplomatik”, me temë “Kosova dhe Perspektiva Evropiane e Rajonit”.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media nga Zyra e Kryeministrit.

Konferenca pritet të filloj nga ora 17:00

Ndërsa ditën e premte, do të jetë pjesëmarrës në një panel diskutimi, në kuadër të “Belgrade Security Conference”, me temë “Kosova dhe Serbia – Shmangia e rrugës pa dalje”.

Ky panel diskutimi pritet të filloj nga ora 18:15, njofton Zyra e Kryeministrit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale