Zbulohet edhe një laborator droge në veri të Mitrovicës, arrestohen dy serbë

21:47 | 25 Shkurt 2022

Policia e Kosovës ka zbuluar sot një laborator droge në veri të Mitrovicës, ku ka konfiskuar mbi 30 kilogramë drogë dhe ka arrestuar dy serbë.

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla aksionin e sotëm e ka quajtur si edhe një sukses të radhës të Policisë.

“Gjatë aksionit të Policisë së Kosovës zbulohet edhe një laborator droge në veriun e Mitrovicës dhe mbi 30 kg lëndë narkotike marihuanë teksa dy të dyshuar shtetas të Kosovës me etni serbe janë arrestuar. Ky është aksioni i dytë i suksesshëm i Policisë në veriun e vendit vetëm brenda kësaj jave pas atij për bllokimin e rrugëve të kontrabandës”, thotë ministri./arbresh.info/

Postimi i plotë

Të ngjashme