Vaksinat në veri| PDK nesër thërret konferencë për media

22:14 | 25 Dhjetor 2020

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, nesër do të mbajë një konferencë për media.

Arbresh.info, mëson nga burimet brenda PDK-së se arsyeja e konferencës është vaksinimi i qytetarëve serb në veri të Kosovës.

Ndryshe, për këtë deri më tani nuk është deklaruar askush nga qeveria e Kosovës.

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuqiç ka thënë para medieve se nesër pritet të vaksinohen qytetarët serb në Zubon Potok dhe Zveqan.

 

Bajqinovci për vaksinimin e qyetarëve serb: Ja një formë tjetër e dorëzimit të sovraniteti

Kryeministri Hoti hesht, Serbia fillon vaksinimin e qytetarëve në veri të Kosovës

 

 

 

 

Lajmet më të lexuara