Tuneli dezinfektues në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, jashtë funksionit

10:54 | 6 Tetor 2020

Aeroportit i Prishtinës “Adem Jashari”,  ditëve të fundit ka shtuan numrin e fluturimeve.

Por gjitha atë që e përdorin këtë aeroport po e kanë të pa mundurën të kryejnë dezinfektimi në tunelin për dezinfektim.

Tuneli i dezinfektimit është jashtë funksionit, raporton Arbresh.info.

Ky tunel është vendosu të përdoret për përdoret nga stafi i aeroportit dhe qytetarët si masë mbrojtëse shtesë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Ndryshe, disa vende të Evropës Kosovën e kanë larguar nga lista e zezë për karantinim.

Shpërndaje në rrjete sociale