Thaçi arrin në Budva për Forumin e Sigurisë

11:59 | 22 Maj 2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka arritur në Budvë ku do të marrë pjesë në Forumin e Sigurisë “To Be Secure” organizuar nga Këshilli Atlantik dhe Qeveria e Malit të Zi.

Postimi i Thaçit në Facebook:

Sapo arrita në Budvë, ku do të jem pjesëmarrës në Forumin e Sigurisë „То be Secure“ (2BS), organizuar nga Këshilli Atlantik dhe Qeveria e Malit të Zi.

Bashkë me presidentin malazez, Milo Gjukanoviç, përfaqësues amerikanë, kanadezë dhe të shteteve tjera të BE-së, do të flasim për perspektivën euroatlantike të shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Mali i Zi, si anëtar i ri i NATO-s, ka bërë një progres në integrimet evropiane dhe shërben si një frymëzim për tërë rajonin. HTH./Arbresh.info

Sapo arrita në Budvë, ku do të jem pjesëmarrës në Forumin e Sigurisë „То be Secure“ (2BS), organizuar nga Këshilli Atlantik dhe Qeveria e Malit të Zi.Bashkë me presidentin malazez, Milo Gjukanoviç, përfaqësues amerikanë, kanadezë dhe të shteteve tjera të BE-së, do të flasim për perspektivën euroatlantike të shteteve të Ballkanit Perëndimor.Mali i Zi, si anëtar i ri i NATO-s, ka bërë një progres në integrimet evropiane dhe shërben si një frymëzim për tërë rajonin. HTH

Gepostet von Hashim Thaçi am Dienstag, 22. Mai 2018

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara