Google ADS

Sveçla pas arrestimit të tetë personave: Fajden e haraçin do ta zhdukim, Kosova do të jetë vend i sigurt

21:46 | 17 Shtator 2021
Arditë Shkodra

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar pas arrestimit te tetë personave të dyshuar se merreshin me “Fajde” në tri komuna të ndryshme.

Këtë Sveçla e ka bërë përmes një postimi në Facebook, transmeton arbresh.info

“Në Republikën e Kosovës më nuk ka vend për veprimtari të tilla kriminale dhe për këtë jemi të vendosur. Fajden e haraçin do ta zhdukim, Kosova do të jetë vend i sigurt”, ka shkruar ministri i Punëve të Brendshme.

Postimi i plotë: