Google ADS

Sot mot me diell dhe riga shiu

07:12 | 30 Maj 2023

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bër të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell.

Në njoftimin e IHK-së, thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa maksimlaet nga 21 deri më 24 gradë.

Sipas IHK-së deri më 2 qershor reshje shiu dhe shkarkime rrufesh do të përsëriten pothuaj çdo ditë, por duke ndërruar lokacionet dhe intensiteti i reshjeve do të jetë i ndryshueshëm.

Në shumë zona të kufizuara të Dukagjinit parashihet që reshjet të përcillen me stuhi dhe breshër.

Do të fryje erë kryesisht nga juglindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-11m/s./Arbreh.info/