Sejdiu: I gatshëm për bashkëpunim të thellë ndërinstitucional

12:48 | 13 Prill 2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thirrur në takim ish-presidentët e Republikës së Kosovës.

Në këtë takim kanë shkrua ish presidentët Fatmir Sejdiu, Atifete Jahjaga dhe Behgjet Pacolli.

Ish-presidenti, Fatmir Sejdiu uroj Osmanin për kompletimin e shpjet të stafit të saj.

Ai po ashtu i ofroj mbështetje nga përvoja e tij.

“Bashkëpunimi i thellë ndërinstitucional me qeverinë parlamentin, shoqërinë civile është i rëndësishëm. Unë dëshiroj të shpreh gatishmërinë time që jemi në shërbim sikur e kam shpreh në çdo takim me presidentët e Kosovës që të jap përvojën time dhe të ndihmoj vendin”, tha Sejdiu./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara