Rrokulliset një veturë nga shpejtësia e madhe

10:02 | 28 Qershor 2022

Është vetëaksidentuar një veturë në fshatin Brestoc të Rahovecit, ku si pasoje e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës ka dalur nga rruga dhe është rrokullisur, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Sipas Policisë, personi që po drejtonte veturën ka pësuar lëndime te lehta trupore dhe është dërguar për tretman mjekësorë.

“Fsh. Brestoc, Rahovec 27.06.2022 – 11:00. Lëndime të rënda trupore ka pësuar një mashkull kosovar pasi vetura të cilën po e drejtonte ai, si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës ka dalur nga rruga dhe është rrokullisur. I lënduari është dërguar në tretman mjekësorë”, thuhet në raportin e PK./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale