Rezoluta për gjenocidin serbë do të shqyrtohet të enjten

12:05 | 13 Maj 2019

Pas pothuajse një orë Bilall Sherifi nga NISMA, ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë.

Sherifi para mediave tha se Kryesia ka vendosur që rezolutën për gjenocidin serbë të miratuar nga Komisioni Ard -Hoc të shkoj për shqyrtim në seancë të enjten.

” Unë dola si kryesues i iniciativës për rezolutën për gjenocid dhe Kryesia mori vendim që pika për rezolutën e Komisionit Ard-Hoc të diskutohet të enjten në seancën e Kuvendit”, ka thënë ai./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara