Google ADS

Qeveria miraton vendimin për restaurimin e Kompleksit Memorial Masakra e Reçakut

11:18 | 21 Maj 2024
E.H

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është miratuar vendimi për restaurimin e Kompleksit Memorial Masakra e Reçakut në Shtime.

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se janë përmbushur kushtet ligjore për restaurimin dhe ndërtimin e Kompleksit

“Konservimi, restaurimi dhe ndërtimi i Kompleksit Memorial Masakra e Reçakut në zonën kadastrale në Reçak, komuna e Shtimes. Pas miratimit të vendimit, Departamenti i Shpronësimit do të mbaj dëgjimet publike lidhur me shpronësimin e kërkuar”, tha Aliu./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale