Protestuesit arrijnë në oborrin e Qeverisë

12:30 | 26 Janar 2022

Qindra protestues ia kanë mësyrë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës për të kundërshtuar ngritjen e çmimit të energjisë elektrike.

Qytetarët kanë dy kërkesa që të mos aprovohet bllok tarifa e propozuar nga ZRrE-ja dhe të nacionalizohet KEDS-i.

Rritja e çmimit të rrymës ka qenë dhe po vazhdon të jetë tema kryesore në Kosovë, kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara