Policia jep detaje nga sulmi në Zveçan, u gjetën 26 gëzhoja të armës

09:52 | 24 Maj 2022

Derisa njësitë policore ishin në kryerje të detyrës të dyshuar të pa njohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtimi të zyrtarëve policor, raporton Policia e Kosoves.

Në cilësi të provave materiale në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar 26 gëzhoja të armës së zjarrit.

Nuk raportohet për të lënduar. Rasti po hetohet  nga njësitë relevante, shkruan arbresh.info.

Fsh. Izvor, Zveçn,  23.05.2022-13:50. “Derisa njësitë policore ishin në kryerje të detyrës, të dyshuar të pa njohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtimi të zyrtarëve policor. Në cilësi të provave materiale në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar 26 gëzhoja të armës së zjarrit. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti nën hetime nga njësitë relevante.” /arbresh.info/

6 milionë euro, shkatërrohet droga e konfiskuar në veri, Sveçla ndan pamje

Shpërndaje në rrjete sociale