Google ADS

Policia dhe Dogana me aksion në 11 biznese, dyshohen për mallra të falsifikuara

15:07 | 22 Shkurt 2024
E.G

Dogana dhe Policia e Kosovës ka organizuar sot një aksion ku janë kontrolluar 11 subjekte tregtare në Prishtinë, Prizren e Gjakovë.

Lajmin për Arbresh.info e ka bërë të ditur zëdhënësi i Doganës,  Adriatik Stavileci i cili tha se aksioni ka qenë  për luftimin e piraterisë dhe falsifikimit.

“Dogana e Kosovë, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, Drejtoria e Hetimit të Krimeve Kibernetike dhe Inspektorati i Tregut si anëtarë të Task Forcës për luftimin e piraterisë dhe falsifikimit, pas pranimit të informatave dhe punës në teren për verifikim të informatave kanë zbuluar se subjektet tregtare posedojnë mallra që dyshohet se janë të falsifikuara.”, tha Stavileci.

“Andaj, si rezultat i dyshimit institucionet e kompetente në bashkëpunim dhe koordinim të veprimeve konform kompetencave ligjore kanë planifikuar veprimet operative në terren dhe është zbatuar Plani Operativ, ku janë kontrolluar 11 subjekte tregtare në 3 regjione të Republikës së Kosovës (Prishtinë, Prizren dhe Gjakovë)”, shtoi ai./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme