Përfundon takimi i Rakiqit me Escobarin dhe Lajçakun, nuk deklarohet për media

12:58 | 6 Qershor 2023

Ka përfunduar takimi ndërmjet të dërguarit të posaçëm të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe atij të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq.

Rakiq nuk ka dhënë detaje para mediave lidhur me diskutimet që kanë zhvilluar, raporton Arbresh.info.

Pjesë e takimit kanë qenë edhe krerët e opozitës dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier.

Takimi është zhvilluar në Zyrat e BE-së./Arbresh.info

Lexo edhe:

Kreu i PDK-së: Përfaqësuesit ndërkombëtarë asnjëherë s’kanë qenë më të shqetësuar se tash

Abdixhiku i LDK-së: BE dhe SHBA kurrë s’kanë qenë më të ashpra se tash me Kosovën

Shpërndaje në rrjete sociale