Abdixhiku i LDK-së: BE dhe SHBA kurrë s’kanë qenë më të ashpra se tash me Kosovën

12:29 | 6 Qershor 2023

Pas përfundimit të takimit me të dërguarit e ShBA-së dhe BE-së për dialogun, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak që u mbajt në zyrën e BE-së në Prishtinë, ka folur kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku.

Ai para mediave tha se asnjëherë më parë BE dhe SHBA nuk kanë qenë më të ashpra se Kosovën, raporton Arbresh.info

“Nuk mund të prononcohem në emër të emisarëve euro-amerikan, por Kosova nuk ka qenë asnjëherë më keq se tani dhe ata kurrë nuk kanë qenë më të ashpër se tash”, tha Abdixhiku. /Arbresh.info/

 

LEXO EDHE

Krerët e opozitës arrijnë në takimin me Eskobarin dhe Lajçakun – Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme