O’Connell: Trashëgimia e Kosovës po ringjallet

12:56 | 27 Gusht 2017

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell ka thënë se trashëgimia e Kosovës jo vetëm që po ruhet por edhe po ringjallet.

“Faleminderit Anton Çivlaku që na treguat filigran e familjes Çivlaku. Familja Çivlaku ka punuar me filigran për gjashtë gjenerata dhe tash Anton dhe vëllezer e vetë e vazhdojnë traditën. Më vjen shumë mirë që trashëgimia e Kosovës jo vetëm ruhet por ringjallet”, ka shkruar ai në facebook.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara