Ngjarjet e ditës për sot në Kosovë

07:03 | 12 Janar 2022

 

  • 09:00Kryetari i Komunës së Prizrenit Shaqir Totaj do të mbajë mbledhje me drejtorët e drejtorive komunale, ku pas mbledhjes do të ketë një prononcim për medie. (Shtëpia e Bardhë, Prizren)

  • 09:30Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt. (Hagë)

  • 10:00Mbahet takimi i 208-të i Këshillit Prokurorial të Kosovës. (Platforma Zoom)

  • 12:00Ekrem Lladrovci boton monografinë për Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin. (Biblioteka Kombëtare, Prishtinë)

  • 19:15Kombëtarja e Kosovës në handboll përballet me Turqinë. (Pallati i Rinisë, Prishtinë)

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara