Merita Xheladini nga radhët e AKR-së jep zotimet për Asamble Komunale

10:36 | 13 Tetor 2021

Merita Xheladini është kandidate për Asamble Komunale për Komunën e Prishtinës, nga radhët e AKR-së.

Xheladini është magjistër e ekonomisë, ku përkushtimi i saj në Asamble të Prishtinës do të mbetet rritja e rolit të gruas, i të rinjve dhe zhvillimi i projekteve të reja në Hajvali, shkruan arbresh.info

Merita garon me numër 11 në listën ë AKR-së, me kandidati për kryetar të Prishtinës, Gëzim Mehmetin me numër 149.

Përndryshe, ajo për disa vite ka qenë sipërmarrëse e re në Prishtinë dhe pret mbështetjen tuaj me 17 tetor në zgjedhjet komunale. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara