Mbahet aktiviteti tradicional “Darka e Lamës”

18:52 | 25 Tetor 2021

Ka filluar aktiviteti tradicional “Darka e Lamës”, organizuar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në bashkëpunim me prodhuesit vendor.

Krahas zyrtarëve vendorë të pranishëm janë edhe ata ndërkombëtarë. Aty janë parë, ish-presidentët e vendit, Atifete Jahjaga dhe Fatmir Sejdiu.

Pjesëmarrës është edhe kryeministri, Albin Kurti.

“Darka e Lamës”, për herë të parë ishte organizuar nga ish-presidenti, Ibrahim Rugova, në vitin 2002, në Ditën e Falënderimit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara