Marrëveshjen e Ohrit, Chollet: Kosova më afër se kurrë drejt të ardhmes në BE

20:07 | 23 Mars 2023

Këshilltari i Lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se Kosova tani është më afër se kurrë drejt të ardhmes së saj në BE.

“Urime Kryeministri Albin Kurti sot për marrëveshjen e arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë përmes Dialogut të Lehtësuar nga BE. Kosova tani më afër se kurrë me të ardhmen e saj në BE”, ka shkruar Chollet.

Chollet i bëri këto komente pas bisedës telefonike që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, duke e uruar të parin e Qeverisë për marrëveshjen e arritur në Ohër për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë./arbresh.info/

Lexo edhe:

Kurti flet në telefon me Chollet, thotë se e uroi për marrëveshjen në Ohër

Shpërndaje në rrjete sociale