Kurti flet në telefon me Chollet, thotë se e uroi për marrëveshjen në Ohër

14:58 | 23 Mars 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken.

Kurti në Twitter shkruan se Chollet e ka uruar atë për marrëveshjen e arritur në Ohër.

”Kishte një telefonatë me CounselorDOS. Chollet i cili më uroi për Agrmt-in arriti në Ohër/Ohër, duke pranuar bisedimet e gjata dhe të vështira. E falënderova për mbështetjen dhe rolin e SHBA-së. Agrmt Themelore dhe aneksit, siç thuhet në tekst dhe frymë, tani duhet të ndryshojnë realitetin dhe kushtet“, ka shkruar Kurti./Arbresh.info/