Lluka nënshkruan marrëveshjen për financimin e kuzhinës së minatorëve në Artanë

22:24 | 20 Mars 2019

Valdrin Lluka ka nënshkruar marrëveshjen për financimin e kuzhinës dhe menzës për ngrënie për minatorët e minierës së Artanës që është pjesë e rëndësishme e Trepçës.

“Në korrik të vitit të kaluar, së bashku me deputetin Islam Pacolli dhe ministrin Fatmir Z. Matoshi, vizituam minatorët e Artanes ku pamë kushtet e mjerueshme të punës dhe menzes ku ushqehen në baza ditore. Aty premtova që do të siguroj fonde për përmirësimin e kushteve dhe të përmirësoj mirëqenien e minatorëve”, ka shkruar Lluka në profilin e tij në Facebook.

“Sot këto fonde janë siguruar dhe presim që në fund të këtij viti minatorët të ushqehen me dinjitet pas punës së lodhshme që ata bëjnë”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara