Limaj për Kurtin: Po dramatizon me fazën e implementimit të marrëveshjeve të arritura

22:01 | 19 Shtator 2023

Lideri i Nismes Socialdemokrate, Fatmir Limaj, duke komentuat situatën me dialogun Kosovë-Serbi ka thënë se kryeministri i vendit, Albin Kurti po dramatizon në fazën e implementimit të marrëveshjeve të arritura.

“Kurti tashmë e di që ka pranuar një marrëveshje të keqe dhe po bëhet një dramatizim me opinionin publik, një sjellje teatrale”, tha Limaj.

Tutje, Limaj tha që duke njohur stilin politik të Kurtit ai dëshiron me ba këso drama që me paraqit vetën si viktimë kinse të gjitha janë dalë kundër tij.

Ai tha që Kurti është dashur më herët të flasë për Lajçakun, përse tani pas arritjes së marrëveshjes po flet për të./Gazeta10

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme