Lëshonte diploma shkollore të falsifikuara, arrestohet një person në Prizren

11:50 | 7 Maj 2021

Një person është arrestuar pasi dyshohet që në mënyrë të kundërligjshme ka lëshuar diploma shkollore të falsifikuara.

Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të enjten rreth në Prizren.

Siç thuhet në raport, në cilësi të provave materiale janë konfiskuar disa kopje të diplomave me të cilat ka operuar i dyshuari.

“Sot me datë 06.05.2021 pas një pune hetimore është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili dyshohet që në mënyrë të kundërligjshme ka lëshuar diploma shkollore të falsifikuara. Në cilësi të provave materiale janë konfiskuar disa kopje të diplomave me të cilat ka operuar i dyshuari. Pas intervistimit me vendim te prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara