LDK: Koalicioni PAN e ka keqqeverisur vendin, ne do të ndërmarrim hapa për të garantuar pozicionin tonë si parti e parë

18:43 | 7 Gusht 2019

Nën udhëheqjen e kryetarit të LDK-së, njëherësh edhe kryetar i Këshillit të  Përgjithshëm, Isa Mustafa, sot u mbajt mbledhja konstituive e Këshillit të  Përgjithshëm të LDK-së, i cili është organi më i lartë i partisë, në mes të dy Kuvendeve Zgjedhore.

Kjo mbledhje e Këshillit të Përgjithshëm reflektoi unitetin e arritur në Kuvendin IX  Zgjedhor të LDK-së, unitet që përçon frymën e  fitores së madhe të LDK-së në zgjedhjet e përgjithshme.

Këshilli i Përgjithshëm diskutoi lidhur me organizmin e të gjitha strukturave të  LDK-së, në të gjitha nivelet, për të rritur edhe më tej përkrahjen qytetare për LDK-në si partia më e madhe në vend.

Po ashtu, Këshilli i Përgjithshëm diskutoi edhe lidhur me politikat themelore dhe çështjet që do të përmbajë Programi qeverisës i LDK-së, i cili do të jetë edhe Program i Qeverisë së re të Kosovës.

“Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së vlerësoi se koalicioni PAN e ka keqqeverisur vendin, ka dëmtuar raportet me partnerët strategjikë të vendit, i ka lënë të izoluar  qytetarët e Kosovës. Përballë kësaj situate tepër të rëndë, LDK-ja do të ndërmarrë hapa për të garantuar pozicionin e saj si parti e parë dhe që Qeveria e re të punojë në interes të vendit, të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar, të zhbllokojë procesin e integrimit euro-atlantik, si dhe të kthejë shpresën e qytetarëve të Kosovës”, thuhet në njoftimin e LDK-së./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara