Google ADS

Lajçak takohet me eurodeputetin Bilcik, diskutojnë për situatën në veri

23:42 | 28 Shtator 2023

I dërguari Special i Bashkimi Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me eurodeputetin, Vlado Bilcik.

Me anë të një postimi në X, Lajçak njoftoi se në këtë takim u diksutua për situatën aktuale në veri të Kosovës, dialogun dhe zhvillimet më të gjera rajonale, shkruan Arbresh.info.

“Patëm një diskutim të mirë me eurodeputetin Vlado Bilcik sot. Folëm për situatën aktuale në veri të Kosovës, dialogun dhe zhvillimet më gjerë rajonale.”, shkroi Lajçak.

Ndryshe, Parlamenti Evropian në seancën e së martës do të diskutojë lidhur me ngjarjet në veri të Kosovës ku humbi jetën heroi, Afrim Bunjaku./Arbresh.info